Akcie společnosti Snap, která stojí za aplikací Snapchat, tento týden poprvé spadly pod původní upisovací hodnotu, se kterou vstupovaly na newyorskou burzu. Hodnota cenných papírů Snapu se pohybuje těsně pod 17 dolary a hodnota už od březnového IPO ztratila více než 30 procent.

Akcie Snapu při svém IPO byly velkým hitem. První den obchodování dokázaly získat 44 procent a z upisované hodnoty 17 dolarů se dostaly na 24,48 dolaru. Další den si připsaly dalších 11 procent a překonaly 27 dolarů. Od té doby už ale jde hodnota dolů.

Firma čelí i dalším vážným problémům. Velkou hrozbou pro Snapchat je nástup funkce Instagram Stories. Instagram se mistrně inspiroval svou konkurencí.  Stories měly na konci června 250 milionů aktivních uživatelů denně, dostupné informace o uživatelích Snapchat je z  květnu, počet uživatelů byl na 166 milionech.

Instagram Stories nadále rychle rostou a mají značný potenciál. Instagram jako takový má 700 milionů uživatelů a ti rovněž narůstají. Facebooku, který Instagram vlastní, se začíná dařit prodávat reklamu. U Snapchatu inzerenti spíše experimentují.

Vedení Snapu už dříve uvedlo, že není jasné, kdy a zda vůbec se firma dostane do zisku. Přesto má společnost i přes poklesy stále hodnotu 19,88 miliardy dolarů. Snap před vstupem na burzu na investicích získal 2,65 miliardy dolarů.